Beste leden, vrijwilligers, spelers en supporters van Rugbyclub The Dukes,
Nu de feestdagen voor de deur staan, wil ik graag een moment nemen om terug te blikken op een fantastische eerste seizoenshelft. Als Bestuurslid Technische Zaken ben ik enorm trots op wat we als club hebben bereikt.
Onze jongste teams, de Guppen, Turven, Benjamins en Mini’s, hebben met veel plezier deelgenomen aan trainingen en diverse toernooien. Het enthousiasme en de energie die ze uitstralen zijn een genot om te zien.
Cubs 2 draait geweldig mee aan de top van de Shield en heeft indrukwekkende stappen gezet in de eerste maanden van het seizoen. Cubs 1 blijft al jarenlang constant presteren in de Cup en de spelers laten zichtbaar groei zien. Hoewel Junioren 2 niet altijd het gewenste resultaat op het scorebord had, is het plezier in het spel duidelijk merkbaar. Junioren 1 is een sterke kandidaat voor de prijzen dit seizoen, een geweldige prestatie! Ons clusterteam van de Colts staat bovenaan in de Shield; een geweldige manier om de kerst in te gaan. Hoewel het eerste team van de Colts een minder dominant seizoen heeft dan vorig jaar, wedijveren ze krachtig mee in de Cup.
Bij de senioren hebben we ook een succesvolle eerste seizoenshelft gezien. Ons Brabantse damescluster is bezig met bouwen in de tweede klasse, met jonge speelsters en een nieuwe clusterpartner. Elke week zetten zij weer een stap vooruit. Dukes 3, ofwel ‘ut Vierduh’, heeft alleen wat moeite met onze clusterburen uit Boxtel, maar onder leiding van Kevin is het team uitgegroeid tot een ware sloopmachine. Dukes 2 heeft zich knap geplaatst voor de top 6 competitie, dankzij een mooie mix van jong en oud. De Espoirs verbazen vriend en vijand door sterk mee te draaien in de futureklasse, met uitzicht op de halve finaleplaatsen. Tot slot, onze trots, Dukes 1: wat een prestatie om als tweede aan de kersttafel te verschijnen. Dit is echt een bijzonder resultaat!
Dit alles is niet alleen te danken aan de spelers op het veld, maar ook aan de gehele organisatie van vrijwilligers eromheen. Als club mogen wij dankbaar terugkijken op de afgelopen maanden. Iedere vrijwilliger, speler, coach en supporter heeft een steentje bijgedragen aan onze successen, en bovenal aan een sterkere clubcultuur waarin we onze passie voor rugby delen.
Laten we deze kerstperiode genieten van elkaars gezelschap en onze passie voor rugby blijven koesteren.
Fijne feestdagen en een sportief en succesvol 2025!
Met sportieve groet,
Rik van Schijndel
Bestuurslid Technische Zaken
Rugbyclub The Dukes
