Gemakkelijk was het niet, verre van dat. De rugbyers van The Dukes hebben zaterdag voor de derde keer op rij gewonnen. Ditmaal sleepte de Bossche equipe bij RRC een benauwde 21-26 overwinning uit het vuur.
Na de ruime competitiezeges op Oisterwijk Oysters(58-3) en de Amsterdamse studenten van ASRV Ascrum(85-7) wist The Dukes dat dit een compleet andere wedstrijd zou gaan worden. De Rotterdammers waren twee jaar terug nog heer en meester in de ereklasse door alle duels winnend af te sluiten. Alleen in de finale bleek Haagsche net iets sterker. Vorig seizoen was RRC een toonbeeld van wisselvalligheid, wat ook in de twee onderlinge confrontaties met The Dukes zichtbaar was. In Rotterdam kwamen de bezoekers uit Den Bosch nog met 24-29 als glorieuze winnaar uit de strijd. In maart dit jaar tijdens de heenwedstrijd waren de rollen omgedraaid: 21-26. Kortom, de spelers van The Dukes waren niet alleen gewaarschuwd maar had bovendien een appeltje te schillen met de formatie uit de Maasstad.
Op sportcomplex Duivensteijn kwam de thuisploeg op voorsprong. Uitblinker Oliva Sialau scoorde niet lang daarna tegen. „De try die ik maakte was niet ingewikkeld. Vanuit de ruck pakte ik de bal op om vervolgens ‘binnen’ te lopen”, wist de oorspronkelijk uit Samoa afkomstige center na afloop te vertellen.
Door slordigheidjes in de Bossche verdediging pakte RRC opnieuw de leiding. De ruststand kwam mede daardoor uit op 14-7.
In het tweede bedrijf ontspon zich een totaal andere strijd, waarbij The Dukes steeds meer van zich afbeet.
„De wind was een cruciale factor. In de eerste helft hadden we ‘m flink tegen, na rust was het gelukkig andersom. Je moet er toch niet aan denken dat de windrichting zou zijn gedraaid”, mijmerde Wisse van der Heijden, de maker van de tweede Bossche try. De snelle winger kreeg de bal op een presenteerblaadje van captain Niel Otto. „Was behoorlijk onverwachts, want ik stond op het punt gewisseld te worden. Een spier in de linkerschouder was aan het vervelen.”
Jenson van Rooij, geheel hersteld van de lichte hersenschudding die hij eind augustus tijdens het Bosch Rugby Weekend tegen SC Frankfurt 1880 opliep, verving hem verdienstelijk. „Ik ben weer back in business, daar ben ik blij mee. Rugby is een erg leuke sport, maar de sport zou nog leuker zijn zónder blessures. Afgelopen seizoen was ik nog veel langer uit de running; dit vanwege een knieschijf die uit de kom was gegaan”, aldus Van Rooij.
Er volgde een fase waarin de dominantie van The Dukes alsmaar toenam. Dat resulteerde in twee nieuwe tries. De derde in de wedstrijd kwam op naam van topscorer Niall Saunders. De gretige Brit profiteerde dankbaar van het uitstekend voorbereidende werk van Sialau. „That man was really outstanding”, luidde naderhand het compliment richting zijn teammate.
Nummer vier was een prooi voor flanker Bram de Vos. „De try zat er echt aan te komen; we waren op dat moment zovéé1 beter dan de tegenstander. Nadat ik gescoord had, leek het gelopen koers. Maar ja, je kunt de beer pas vellen als-ie geschoten is. In de laatste tien minuten hebben we het onszelf onnodig moeilijk gemaakt. Op het eind was het zelfs nog billenknijpen. Met een beetje pech waren we niet met een overwinning maar met een nederlaag huiswaarts gekeerd.”
Over het geheel gezien waren vooral de line-outs en de scrums belangrijke wapens van The Dukes. Voorwaartse Eli Leber maakte indruk door twee posities glansrijk in te vullen. Leber: „In de eerste helft stond ik op vier, na rust op één. Op beide plekken ging het me voor de wind.” Ook Hein Thielen droeg zijn steentje bij door drie van de vier conversies te benutten.
Zaterdag speelt The Dukes thuis tegen 13-voudig landskampioen DIOK uit Leiden. De aanvang is om 15.15 uur.
