Dukes 3 kampioen!

 In Clubnieuws, Nieuws, Nieuws Senioren

Zondagochtend 12 mei in alle vroegte verzamelde zich een groot aantal spelers, supporters, fans, partners, ouders, voorzitter (1), verslaggever (1) en leiders (2 á 3) voor de laatste wedstrijd van The Dukes 3. Voor dit team begon het seizoen al in juli met touch-rugby, soepel overgaand in trainingsavonden. De eerste wedstrijd tegen SRC Thor op zondag 16 september 2018 werd gewonnen met 49-17. En vandaag stond de allesbeslissende laatste wedstrijd bij en tegen de Utrechtse Rugby Club op het programma.

Allesbeslissend want bij een overwinning zouden de drie punten voorsprong voldoende zijn voor het kampioenschap.

En het werd een grote overwinning. Mede dankzij het team van URC dat net voldoende spelers op de been kon brengen maar toch de strijd aan ging. Met een busreis, heel veel Bossche supporters en veel bier. De befaamde 3B tactiek.

En met slechts één gewonde. Een supporter raakte op de terugweg zijn contactlens kwijt toen hij de controle over zijn blikje bier verloor (of zo iets). Gelukkig was er een kundige arts – dr. Von der Zande – aanwezig welk hem rap verbond. Verder met een lallende, lullende en – later – laveloze groep mensen. Dat laveloze is mij beloofd. Ik ben daar niet meer bij want ik tik dit stukkie terwijl zij daar ‘invulling aan geven’.

En daarmee eindigt competitie nummer 45 van Rugby Club The Dukes.

Met twee kampioenen – super gedaan Colts! – is dit er weer een voor de geschiedenisboeken. Daarom de aftiteling. Dit alles werd mede mogelijk gemaakt door:

 • Al onze tegenspelers die ons altijd dwingen beter te worden. Zonder jullie bestaan wij niet.
 • Alle refs en linesman. Zonder jullie kunnen wij niets.
 • Alle supporters (van elk team), fans (ook), bezoekers, sponsors, vrijwilligers, steunende, kreunende en juichende leden en zij die niet genoemd zijn of dat denken. Zonder jullie zijn wij niets.
 • Alle partners van bovenstaande personen. Hun begrip bij een verlate thuiskomst is heel belangrijk.
 • Alle drinkers in ons clubhuis. Sorry dat we zo vroeg dicht gingen.
 • Alle (ex-)partners van drinkers in ons clubhuis. Sorry dat we zo laat dicht gingen.
 • Ons nieuwste lid van verdienste Hans van Brakel.
 • De @MeToo beweging (eindelijk erkenning).
 • Onze fysiotherapeuten, de EHBO’ers en de ambulancedienst. Lokaal, nationaal en internationaal. Plus de huisartsenpost van het Jeroen Bosch Ziekenhuis (de laatste omdat je pas na drie telefoontjes een gebroken been hebt).
 • De Afvalstoffendienst, de gemeente ’s-Hertogenbosch, WeenerXL en de geiten in het dierenparkje. Zonder hen houden we het niet schoon.
 • Donald Trump, de Brexit-beweging, diverse politieke partijen en religieuze overtuigingen, Facebook, Twitter en nepnieuws. Als er echt niets te doen is op het veld maar het clubhuis wel (te lang/kort) open zijn jullie onmisbaar.
 • The Big Bulls en hun ballen, diverse Duitse instanties – specifiek rondom Heidelberg – met interessante ‘anzeigungen’ en de vele fotografen voor de foto’s.
 • Het verfijnde en geraffineerde netwerk van afspraken, stichtingen, academies, werkgroepen, commissies, delegaties, redacties, vergaderingen en Whats-App-groepen waaruit de organisatie van onze club inmiddels bestaat.
 • De bar (om alles weer recht te breien).
 • Gary (en Joost).

Ik dank jullie,

To be continued (part 46),

Giel.

Contact

Laat uw naam, emailadres en een bericht achter en wij nemen spoedig contact met u op.

Not readable? Change text.